Liban : Pomoc nadzwyczajna

Po eksplozji z 4 sierpnia 2020 r., w wyniku której zniszczony został port w Bejrucie i część miasta, zginęło ponad 170 osób, ponad 6000 odniosło obrażenia a 300 000 straciło swoje domy, w tym wiele dzieci, Fundacja Mustela wsparła stowarzyszenie siostry Emmanuelli (ASMAE) darowizną w wysokości 20 000 euro.

aide-urgence-liban.jpg

Stowarzyszenie ASMAE, będące partnerem Fundacji Mustela, jest obecne w Libanie od wielu lat, gdzie wspiera dostęp do edukacji dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej, szczególnie tych przebywających w obozach dla uchodźców. Po eksplozji stowarzyszenie ASMAE zareagowało bardzo szybko, kontaktując się ze swoimi lokalnymi partnerami, aby określić potrzeby, wesprzeć ofiary i działać na rzecz libańskich dzieci i ich rodzin, wykraczając przy tym poza zakres swoich bieżących projektów.