Turcja : Modernizacja ośrodka dla młodzieży

W Turcji, w roku 2017, pomoc udzielona przez Fundację Mustela umożliwiła przeprowadzenie modernizacji wyposażenia sali informatycznej ośrodka dla młodzieży położonego w dzielnicy Kadiköy, na azjatyckim brzegu Stambułu (darowizna 3 000 euro).

Ośrodek ten, utworzony w 1997 roku przez stowarzyszenie Youth Re-automony Foundation of Turkey, udziela pomocy borykającym się z trudnościami czterdziestu młodym ludziom w wieku od 12 do 18 lat, z dzielnic zaniedbanych. Otrzymali tam pomoc psychologów i specjalistów. W tygodniu, młodzi przychodzą do ośrodka odrabiać prace domowe i korzystają z pomocy studentów wolontariuszy. W każdą niedzielę, ośrodek przyjmuje 25 młodych ludzi, którzy pracują w sali informatycznej i uczestniczą w seminariach i innych zajęciach.

action-turquie-2017.jpg

action-turquie-2017.jpg, par admin-fondation-larcade